E3 2012 - Palju juttu mitte millestki

kolmapäev, 6. juuni 2012


Praegusel hetkel on tänavune E3 veel täies hoos, kui tuhanded inimesed Los Angeleses müttavad mööda keskusi ja ootavad tundide viisi järjekordades, et uusi mänge viis minutit proovida. Suured pressikonverentsid on aga läbi saanud ning seega ongi saabunud aeg, mil Mängumaania teeb oma nüüdseks juba traditsiooniks saanud iga-aastase kokkuvõtte. Kuna sel aastal oli asi kuidagi kuivem ja lahjem kui eelnevatel aastatel, siis topime kõik konverentsid ühte postitusse (täis ebakorrektset eesti keelt ja kirjavigu). Let's-a-go!


KonamiJuba teist aastast järjest peame Konami puhul leppima kõigest E3-eelse eelnevalt kokkumonteeritud videosalvestusega, mis võtab meilt võimaluse näha metroseksuaalseid jaapani härrasid engrishit purssimas ning luchadore maadlejaid laval taidlemas. Oma videos Konami midagi uut ei pakkunud - tehti juttu mingitest Facebooki ja telefoni mängudest, näidati ProEvolution Socceri uut osa, kus osav jalgpallur ja tuntud viripill Christiano Ronaldo ütles kui äge mäng see ikka on ning käskis inimestel oma twitterit jälgida, et noh, saada uut infot mängu kohta ikka. Peale seda rääkis vanameister Hideo Kojima  Zone of Endersi HD kollektsioonist, tutvustati (taaskord) uut mängu Metal Geari seeriast, kus robo-Raiden möllab täies hoos ning lõpetati kogu asi Castlevania: Lords of Shadowsi teise osa treileriga. Räägitakse, et mingi DSi mängu teaser oli ka, mille ma siis ilmselgelt maha magasin. Kokkuvõtvalt igav, Konami võiks naasta lavalaudadele, et pakkuda meile taaskord ülimat huumorit.


MicrosoftMicrosoft lõi oma show käima Halo 4 treileri/gameplayga, mille mina põhimõtteliselt maha magasin,kuna üritasin leida paaniliselt normaalse kvaliteediga striimi. Lõpuks tuli alla anda, kuna kohale jõudis tõsiasi, et mu hetkene netikiirus on armetu. Nii palju kui siiski näha sai, ei avaldanud miski erilist muljet, Cortana on detailsem, MC on ikka mees metallülikonnas ja kuigi tulnukad nägid erinevad välja, siis jätkuvalt tuleb nende pihta tulistada. Siiski, tõenäoliselt mingil ajahetkel selle mängu endale muretsen. Peale seda lubatakse, et "this will be the biggest year in gaming!" - slogan, mida MS viskab igal aastal õhku ning mis igal aastal tähendab nende show puhul aina vähem, kuna mängud jäävad taaskord tahaplaanile. Veel enne kui mängud pikemaks ajaks kõrvale lükatakse näidatakse uusimat Splinter Celli gameplayd. Uue osa alapealkirjaks Blacklist ning paistab olevat sama masti mäng kui eelmine Conviction, ainsa vahega, et Michael Ironside ei ole enam Sam Fisheri hääletoruks. Peale seda EA Sports, Fifa 13 ja uus Madden, millest mõlemad kasutavad Kinecti häälekäsklusi ning humoorika lisana saab Fifa 13 päriselus ropendamise eest kollase. Eestlased võivad vast kergemalt hingata, emakeeles ropendajad vähemalt. Järgnesid treilerid - Fable'i kinecti mängtundub ikka sama igav nagu ka eelmisel aastal ning Gears of War Judgement ei näidanu peale lühikese filmiklipi midagi, mille põhjal järeldusi teha. Sinna vahele mahtus ka uus Forza mäng nimega Forza Horizon, mis tundub liikuvat simulaatorist arkaadi poole, vaba maailma ja muude ideedega. Ja siis hakkas pihta pikem suumaigutamine sellest kuidas Xbox on meediakeskus, ameeriklased saavad sitaks mingeid telekanaleid ja muud  paska, lisaks sellele ka Smartglass, mis lubab igasugust põnevat infovahetust ja -majandamist tahvelarvutite ja nutitelefonide ja xboxi vahel ja kõike. Ahjaa, vahepeal oli mingi Nike+ teema ka, mille ajal ma netis surfasin, sest see oli niivõrd paduigav pask. Pärast pikka igavat vahepala naaseme mängude juurde - Tomb Raideri gameplay (mäng mida ma tahan), Resident Evil 6 (mäng mida ma ei taha) ning peale seda show kõige parem esitus, sest lavale tulid Trey Parker ja Matt Stone, tutvustasid South Parki RPG mängu nimega Stick of Truth, tögasid Smartglassi, naersid ning lahkusid. Veel enne lõppu kolm uut treilerit Xboxi mängudele, mingi kinecti Angry Birdsi ripoff ning Usher, kestegi laval tantsu ja laulu, et tähistada uue Dance Centrali tulekut. Show lõpetas Black Ops 2, kus "PROTECT THE PRESIDENT!" oli põhiteema. Kokkuvõtvalt...suht pask.


EA


EA pressikal oli oma alateema "Download" või midagi muud säärast. Räägiti, et nad ei lõpeta peale seda kui mäng ilmunud on vaid töötavad selle kallal edasi, et pakkuda mängijatele kõike mida mängust võtta annab. Tõlge - DLC, DLC, DLC. Parim näide selle jaoks Battlefield Premium, mis pakub BF3 mängijatele lisamappe, relvi, sõidukeid ja muud tilulilu ning seda kõike vaid 49.99. eest! PS3 mängijad rõõmustagu, sest neile on kogu pakett tervelt nädala võrra varem saadaval kui teistele. Lisaks sellele ülisoodsale pakkumisele näidatakse ka uut SimCity mängu, SimCity facebooki mängu, uut NFS Most Wantedit (mis nägi äge välja), otse loomulikult show stealer MADDEN, mis tuleb uue mootoriga, muud spordimängud, ning minu jaoks endalegi üllatuslikult Medal of Honor Warfighter ja Crysis 3, mis mõlemad tundusid suhteliselt põnevad ja pingelised ning nägid kenad välja. All in all...meh. Ah jaa, Dead Space 3 ei ole enam horror,vaid co-op shooter IN SPACE! 


Ubisoft


Ubisoft oli nagu...klassikaline Ubisoft ikka, esitluse poole pealt vähemalt - asi oli kohmaks, piinlik ning kõik naljad mida kõik teha üritasid ei olnud grammigi naljakad, mis tegi neist eriti naljakad naljad...? Show algas Just Dance 4ja ja Flo-Rida esinemisega (tšeki mikrit pildil!). Õhtujuhtideks osutusid Aisha Tyler ninginternetikuulsus Tobuscus, kelle omavaheline keemia oli olemas, kuid seda ei osatud tööle panna. Mängude poole pealt aga...räägitakse, et Ubisoftil oli selle aasta kõige kõvema line-upiga pressikas üldse ning sellega tuleb nõustuda. Näidati uusi mänge, näidati eelmiseaasta uudiste uusi külgi ja muidugi ei puudunud ka laserpüsside sarnane rumalus Shootmania võistluse näol. Näidati juba Microsofti pressikal nähtud Splinter Celli, Far Cry kolmandat osa, mille gameplay demo algas poolalasti tšikiga sinu tegelaskuju peal ratsutamas, kiire video mingist Avengersi mängust (tõenäoliselt pask, kinecti peal ikkagu ju), seejärel tuldi lava peale uut Raymani mängu mängima. See nägi äge välja ning kui jõuti muusikalise levelini, kus möllas raju rokk, siis tuli naeratus näole - that was AWESOME! Peale seda stiilne ZombiU treiler - uus zombimäng Wii U peale (sellest lähemalt Nintendo juures). Parimad palad jäeti lõppu - Assassins Creed III nägi väga äge välja, seda isegi minu jaoks kes ma pole ühtegi põhiseeria mängu puutunudki. Kõige lõppu aga täiesti uus IP, mis kandis nime  Watch Dogs, nägi ülimalt kena välja, sest seda mängiti PC peal ja mille idee tundus põnev - infotehnoloogia ajastu paroodiana tunduv ühiskond, kus peategelase nutitelefon (või mis iganes muu riistapuu) võimaldab infot saada kõige kohta. Muidugi, ei puudunud tulistamine ja vaba maailma kontseptsioon. Ainus mis on tähtis - I want this game!


Sony


Sony alustas pikalt - mitme minuti jooksul tuli ekraanilt videokollaaž erinevatest mängudest ning tundus justkui kestaks see terve igaviku. Kui videole lõpp tehti ei läinud asi paremaks, sest lavale kõmpis taaskord Jack Tretton, kes kuulutas (nagu igale aastalekombeks) ülbelt,et ainult Sonys on tööstuse kõige helgemad pead ning et PS3 ja kõik muud mängumasinad, ning sellega seonduv, on parim asi peale Jeesust ning maasikajäätist. Peale seda viskas Jack nalja, et selle show hostimine on üks kõige lihtsamaid ja lõbusamaid asju tema jaoks E3 juures, fakt mis muudab paljusid inimesi kurvaks, sest see tähendab, et tema šarmantset isikut peab ka järgmistel aastatel seal lavalaudadel taluma. Kuid mängude kohapealt - David Cage tutvustas oma uut mängu Beyond: Two Soulsi, mille peaosas on Ellen Page. Käsisid jutud, et selles mängus on rohkem actionit kui eelnevates tema toodetest, kuid näidatud video oli täiesti tegevusevaene, näidates pikka stseeni mängust ja kiilakast Ellenist. Järgnes Playstationi Smash Bros, mis nägi välja igav ja ei avaldanud mitte mingisugust muljet. Peale seda juttu PSN mängudest ja sellest, et Plusi pooldajad saavad tasuta mänge ninget kõik kohalviibijad saavad tasuta aastase Plusi voucheri. Lõpuks jõutakse ka Vita juurde, mis saab endale Call of Duty, Assassins Creedi ja valge versiooni konsoolist. Peale seda Ubisofti valikut Far Cry 3 co-opi versiooniga ja AC III merelahing. Ja peale seda saabub vaikus - pikk, pikk jutt Wonderbookist, mis on mingi AR trikk koos Move'iga. Laval demotakse veerandtunni jooksul JK Rowlingu mingit raamatulaadset asja, mis õpetab lastele Harry Potterist tuttavat võlukunsti. Oleks vale öelda, et asi oli midagi muud kui maruigav jamps. Seda arvasid ka internetisügavused, näiteks Gametrailersi striimi kõrval asuv hinnagunäidik langes madalamaisse kohta sel hetkel. Pärast igavikuna tunduvat raamatulõbu näidatakse uut God of Wari mängu, mis minule, kui ülimale GoW fanboy jaoks tundus täiesti ebahuvitav ning mittemidagiütlev. Show lõpetati Naughty Dogsi uue üllitise Last of Usi gameplay demoga, mis nägi väga äge välja, must have this game. Aga muu....oeh, jama, jama, jama, LoU. Kõik


NintendoPikmin 3. Sellega alustas Nintendo oma esitlust kui lavale tatsus Miyamoto-san isiklikult ja näitas, mida väikesed pikminid Wii U peal korda võivad saata. Peale seda järjekordne Mario mäng, mis ei üllatanud (vähemalt mind) mitte  millegi erilisega. Sellele järgnesid Batman Arkham City Armored Edition, mis toob Wii U peale väga hea mängu konsoolile omaste lisadega, ning Scribblenauts Unlimited, mis nägi samuti väga äge välja. Lisaks kiire video mängudest, mis Wii U peal olema hakkavad ja nende hulka kuulusid Darksiders 2, Tekken Tag Tournament 2 (koos Nintendole omaste power-uppidega?), Ninja Gaiden 3, Trine 2 ja Mass Effect 3. Palju järgi, aga sellegi poolest üpriski kõva line-up, eriti just Nintendo jaoks, kes tundub taastavat suhteid 3rd party developeritega. Ah jaa, Aliens Colonial Marines ka, mille kohta levisid vahepeal jutud, et Wii U peal see siiski ei jõua. Tundub olevat BS see kõlakas seljuhul. Kohal oli ka Wii Fit U ja Sing (meh). Räägiti kiirelt 3DSist, mis pidavat saama oma veebiesitluse. Mängudest kiirelt New Super Mario Bros 2, Paper Mario Sticker Star ning Luigi's Mansion Dark Moon. Seejärel oli aeg lavale kutsuda Ubisoft, et näidata mis asi on ZombiU. Näidati videot, kus oli näha mis võimalusi pakub WiiU pult ningtulemus oli päris muljetavaldav - puldi abil saab häkkida, samal ajal kui suurel ekraanil jälgid oma seljatagust, puldiga saab snaipriga lasta, skänneerida ümbruskonda ning hallata oma varustust samal ajal ümbrust jälgides, et zombid sulle kallale ei tungiks. Samuti kiire klipp teistest Ubisofti mängudest, mis Wii U peale tulevad, nende seas Rayman Legends, Avengersi mäng, paar spordi/võimlemismängu, Rabbids Land ning Assassins Creed III. Show lõpetati aga tagasihoidlikult Nintendolandiga - mäng, mille kohta ei oska ma midagi öelda, sest selleks ajaks olin ennast juba E3 lainelt välja lülitanud, oli ilmselge et enam midagi põnevat ei tule. Kokkuvõtvalt...nii ja naa. Also, Lego City Undercover oli fun.Kui nüüd kogu üritus kokku võtta, siis oli tegemist vast viimaste aastate kõige nõrgema E3ga. Kolm suurt (Microsoft, Sony ja Nintendo) ei pakkunud midagi erilist, paar põnevat mängu nende line-upis oli, kuid enamjaolt mindi lati alt ikka piisava varuga läbi. Kõige tugevama show tegi Ubisoft, kes tõi välja Watch Dogsi - mängu, mis interneti avarused kihama lõi. Ise jään aga tulevikult ootama lisaks sellele mängule ka uut Tomb Raiderit, Last of Usi, Wii Ud koos ZombiUga, Far Cry 3e, uut Medal of Honorit (üllatuslikult endale), Crysis 3e ning South Park Stick of Truthi. Kindlasti on midagi veel, kuid hetkel sellest piisab. Loodame, et järgmine aasta on päriselt ka "all about the games" ning igasugused Wonderbookid ja möllud jäävad kõrvale.

0 kommentaari:

 
Mängumaania © 2012 | Designed by Bubble Shooter, in collaboration with Reseller Hosting , Forum Jual Beli and Business Solutions