StarCraft : Brood War

esmaspäev, 10. august 2009

Mängin platvormil: PC
Saadavus teistel platvormidel: Nintendo 64, Mac OS

Minu tuline armusuhe StarCraftiga algas umbes sel ajal, mil mäng 1998 aastal ilmavalgust nägi ja strateegiamängudes revolutsiooni tegi ja kõikide mängurite südamed võitis. Käisin paar maja edasi elava endast aasta vanema poisi juures 266 MHz arvutil demot näppimas ja hiljem ostsin mängu enda natuke võimsamalegi arvutile. Pean aga tunnistama, et ei ole StarCraftis aga kunagi kuigi hea olnud. Kuna tegemist on strateegiamänguga, pead ise välja mõtlema korraliku viisi vastas(t)ele tuupi tegemiseks ning see on justkui omamoodi matemaatika, mida minu pea ei võta - see-eest teebki mängu mõnusaks see, et igast kaotusest tekib palav soov olla parem ja harjutamist jätkata. On ju palju mänge, milles pidevast kaotamisest ehk nii kõvasti tüdined, et kohe Uninstall kallale lähed.
Blizzard Entertainmenti kultusmängus on kolm erinevat rassi: Terran (inimesed), Zerg (limased elukad) ja Protoss (tehnoloogiliselt arenenud psiooniliste võimetega rass). StarCrafti põhimõte seisneb peamiselt vastavalt enda rassi atribuutidele ja võimetele enda baasi, mida sa ise arendama pead, kaitsmises, ja vaenlaste hävitamises. Mõistagi on mängus ka oma stoori, mis missioonide kaupa areneb, ja neis missioonides võib juhtuda kõike. Tihtilugu pead väikese salgaga läbi map'i kõndima ja end ettejuhtuvate vastaste eest kaitsma. Mäng on niivõrd populaarne, et Lõuna-Koreas korraldatakse selle meistrivõistlusi, mille staarid võivad teenida miljoneid aastas. Ühe säärase progameri, SlayerS_`BoxeR` autobiograafia avaldati alles hiljuti võrgus ingliskeelsena ja seda võib lugeda siin. Samuti on välja lastud tohutul hulgal raamatuid, lauamäng jne.
Mis kõige toredam, kõik rassid on täiesti võrdsed: terranitel on hea tulejõud, mida korralikult ära kasutades ei saa sinu vastu miski, zergid arenevad kiiresti ja protossidel on hulgaliselt võimeid ja omadusi, mis ainult sinu kasuks mängivad. Blizzard on nende rasside loomisel kahtlemata kõvasti ajusid ragistanud ning saanud hakkama vahekorraga, mis on tõeliselt muljetavaldav. louis vuitton handbags Võib küll öelda, et 11 aastaga on mäng omajagu aegunud (ja eks ta nii on), aga mina eelistan kahtlemata sisulist kvaliteeti visuaalsele ja StarCraft on ning jääb üks mu lemmikmängudest... mis sest, et ma seda mängida ei oska. Brood War on mõistagi expansion set, ja sealjuures üks parimaid mis mängule väljastatud on. Kirjutaks kõvasti pikemalt, aga jätan mängu teile endale avastada, ehkki ma olen kindel, et kõik kes vähegi arvutimängudest huvitunud on, on mänguga hästi tuttavad.

PS. Praegu on tegemisel StarCraft II!

3 kommentaari:

paranoiadisco ütles ...

Tavai, teeme üle Hamachi?

Anonüümne ütles ...

Kindla peale.

Filmifanaatik ütles ...

Jaa, see oli kunagi üks lemmikuid. Proovisin mõne kuu eest korra uuesti, aga ei viitsinud eriti palju enam. Mingi graafikahäkk jäi netis silma, mis peaks võimaldama suuremat pilti näha, aga ei mäletagi, miks proovimata jäi. Kas vana arvuti ei võimaldanud või lihtsalt ei viitsinud.
Igatahes tulemus peaks olema selline:
http://i43.tinypic.com/2gwvzgi.jpg
Siit lehelt peaks saama:
http://www.starcraftresolutionhack.de.vu/

 
Mängumaania © 2012 | Designed by Bubble Shooter, in collaboration with Reseller Hosting , Forum Jual Beli and Business Solutions