Super Mario Land

pühapäev, 11. oktoober 2009


Testitud platvorm: Game Boy
Saadavus teistel platvormidel: -

Super Mario Land on vana hea Mario, ehk siis üks parimaid platvormikaid kokkupressitud kujul ühele parimale pihukonsoolile läbi aegade. Gameboy Mario ei pruugi olla just kõige täiuslikum Mario mäng, kuid ta jõuab üpriski lähedale.
Stooripoolelt on küll mõningaid muudatusi, kuid laias laastus taandub missioon ikka samale asjale - päästa printsess. Siiski ei ole tegemist printsess Peachiga, vaid hoopis uue printsessiga, kellel nimeks Daisy. Samuti ei ole Bowser see, kes kuritöö taga peitub, vaid hoopis Tatanga, tulnukas kosmosest. Ning lõpuks, Mario ei saa seekord Luigi abile loota, vaid peab vaenlastele üksi vastu astuma. Power-upidest on tuttav seen, mis suuremaks teeb, kuid lill ei anna enam tulepalle, vaid superpalle, mis põrkavad ringi.
Kokku on mängus neli maailma, mis omakorda koosnevad kolmest levelist, mis mõnnes mõttes tundub liiga lühike, eriti kuna mäng on suhteliselt lihtne ning selle läbimiseks kulub keskmiselt tunnike. Iga maailma viimase leveli lõpus ootab mängijat bossivõitlus, tavalevelite lõpus on mängijal võimalus boonusmänguks, kuna valida on kahe ukse vahel - madalam ja kõrgem, kõrgemal asuv boonusmängu uks on loomulikult raskemini kättesaadavam.

Graafika on Game Boy kohta suurepärane, Mario näeb välja nagu Mario ikka. Ainult printsess Daisy näeb välja nagu tal oleksid vuntsid. Muusika on samuti tuttavlikult rõõmus ja lõbus, erandiks võib olla viimase maailma kaks esimest levelit, kui Game Boy pisikesest kõlarist kostab klišheelist Hiina rahvamuusikat.
Gameplaysse tuuakse vaheldust kahe leveliga, kus Mario seikleb vastavalt kas allveelaevas või raketis lennates ning vaenlasi tulistades. Mario kontrollimine võib tunduda mõnevõrra kangena, kuid kogu kompotti arvesse võttes on tegemist pisiasjaga ning tuleb tõdeda, et Super Mario Land on võrratu mäng.

1 kommentaari:

Terry London ütles ...

Üks minu esimesi GB mänge. Loomulikult soovitan kohe käsile võtta Super Mario Land 2. Kui pidasite esimese osa graafikat väga heaks, siis teise osa visuaalidest saab rääkida vaid ülivõrdes ;) Tegelikult umbes nii ongi.

krebalo retropeldikust

 
Mängumaania © 2012 | Designed by Bubble Shooter, in collaboration with Reseller Hosting , Forum Jual Beli and Business Solutions