Omerta: City of Gangsters

laupäev, 17. august 2013

"Omerta – City of Gangsters" on brauseripõhisest veebimängust välja kasvanud strateegiline simulatsioon 1930-ndate USA maffia igapäevaelust. Kasvuvalud on selgelt tuntavad, kuid kas sündinud on midagi uut või on lihtsalt tegu mitmete elementide ebamäärase kogumikuga?
"Omerta" nime kandis viimane osa Mario Puzo maffiatriloogias ("The Godfather" ja "The Sicilian"), mis anti välja aasta pärast autori surma. Olles mõjutanud lugematul hulgal filmiajalooliselt olulisi teoseid nagu Francis Ford Coppola "Ristiisa" triloogia ja andnud mitmetele mängudele näo, mida on hoolega kopeeritud juba aastaid, on loomulik, et maffiateemalised mängud ei kao kuhugi. Need võtavad küll teise kuju ja ei demonstreeri end enam kui otsesed adaptsioonid romaanidest ja filmidest, kuid gängsterite maailm on liiga ahvatlev, et lihtsalt kaduda.
Minu maffia ja muud gängsterid
"Omerta: City of Gangsters" põhineb 2003. aastal välja antud tekstipõhisel MMORPG-l "Omerta". Sellel veebibrauseripõhisel väidetavalt maailma suurimal maffiamängul on praegu üle 100 000 registreeritud kasutaja ja oli vaid aja küsimus, mil tekstipõhisest mängust arendatakse edasi PC-le ja konsoolidele mõeldud graafilist silmailu pakkuv gängsterisimulatsioon.
Sitsiiliast saabununa asud D`Angelo nimelise immigrandina täitma omamoodi Ameerika unelmat. Kui paljude teiste jaoks tähendab see rasket legaalset tööd, siis sinu kohuseks on kehtestada end kui uus võimukas maffiaboss. Keeluseaduse aegu olid kõik kohad täis illegaalse alkoholi müügikohti. Nii asudki värske kalana neid röövima ja saaki maha müüma, liikudes nii maffiaredelil aina kõrgemale, kuni oled sunnitud oma territooriumi nimel võitlema nii konkurentidega kui ka politseiga. Majandades oma sissetulekut läbi üle võetud äride kasvab nii rahavool kui ka vaenlaste hulk.
Iga tegelast on võimalik teatud tunnuste alustel arendada: julgus, tugevus ja näiteks relva eelistused. Kõik see tuleb väga kasuks sinu positsiooni kõigutama saabuvate gängsteritega võideldes. Käigupõhise võitluse puhul kehtivad samad reeglid, mis paljudel teistel: võimalus liikuda käikude kaupa, relvade ja tulejõu valik ning kaaslaste arvu suurendamine.
1930-ndate Atlantic City on ülaltvaates strateegilise mängu kohta isegi liiga kena. Öö ja päeva üsna kiire vaheldumine, pidevad vihmasajud ja randa jõudvad lained on ka lähemale kerides väga kenad. Asfalt tõmbub niiskeks ja isegi vihmapiiskade langemine on omaette vaatepilt.
Öö on kunst omaette. 1930-ndate USA masinate esivalgused ja majades järjest põlema süttivad tuled joonistavad väga selgelt välja tõenäolise toonase õhkkonna. Tänavad on rahvast täis ja alati on võimalus oma käsilaste liikumisi jälgida. Vastavalt missioonidele liiguvad nad jala või autoga. Nad ei ole maagiliselt kohe seal, kuhu neid suunad, vaid kõik saabuvad sinu majast ja jooksevad mööda tänavaid määratud sihtkohta. Kõik toimub reaalajas.
Mänguelamust rikastavad erinevad üllatavad detailid alates linnapildist ja lõpetades tegelaste välimusega. Kahjuks on liiga palju rõhutatud maailma ilu, mistõttu kannatab mängitavus üsna suure pingelõdvenduse ja huvi jätkusuutlikkuse vähenemise käes.
Kokkuvõte: Strateegia, majandamine ja käigupõhine võitlus on leidnud endale uue kodu maffias, kuid välimuse eelistamine sisule ja mitme mängumehaanika nõrkus kaotab ära selle tõuke, mis annaks mängule vajaliku suuruse, olulisuse ja tähtsuse.

Hinne: 3/5

Arvustus ilmus esmakordselt maikuu [digi]-is. 


5 kommentaari:

Unknown ütles ...

20150723 junda
kate spade bags
coach factory outlet
pandora jewelry sale
michael kors watches
coach outlet
oakley outlet
kate spade handbags
kate spade
coach outlet store online
oakley sunglasses outlet
louis vuitton sacs
kate spade handbags
longchamp pliage
coach factory outlet
louis vuitton borse
mont blanc
coach outlet online
cheap oakley sunglasses
true religion jeans
ralph lauren uk outlet
nike blazer high
mont blanc pens
longchamp pliage pas cher
hollister kids
gucci handbags
soccer jerseys for sale
pandora bracelets
prada shoes
mcm bags
pandora jewelry outlet
fitflops shoes
cheap jordan shoes
michael kors bags
abercrombie & fitch
true religion jeans outlet
ed hardy clothing uk
toms shoes sale
abercrombie and fitch
fitflops sale
ralph lauren homme

Unknown ütles ...
I'm excited to uncover this site
http://www.prokr.net/2016/09/insulating-companies-3.html
http://www.prokr.net/2016/09/insulating-companies-2.html
http://www.prokr.net/2016/09/insulating-companies.html

yanmaneee ütles ...

christian louboutin
golden goose sneakers
bape clothing
yeezy 700
yeezy boost
curry 4
coach factory outlet
air jordan
hermes belts
kyrie 6

theighn ütles ...

replica bags in china 7a replica bags philippines replica bags by joy

sheammot ütles ...

v9l47d1y51 a2x42u4d02 z7k29r1f17 l5j88t2y87 z6n95q0z39 h8f37p3u34

 
Mängumaania © 2012 | Designed by Bubble Shooter, in collaboration with Reseller Hosting , Forum Jual Beli and Business Solutions